Przejdź do treści

Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw

Wczoraj (3 lipca) w Sali Sejmikowej Urzędu Miasta odbyło się kolejne robocze spotkanie Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw. Podczas posiedzenia młodzi samorządowcy (Natalia Sulkowska, Zuzanna Kucharczyk, Adrianna Dras, Julita Żelik, Kinga Bak, Aleksandra Waręcka) zapoznali się z ofertą wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży przygotowaną przez miejskie jednostki. W punkcie tym, ze strony radnych Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw, padła propozycja reaktywacji międzynarodowego wakacyjnego turnieju piłki nożnej dziewcząt i chłopców, który jeszcze kilka lat temu był jedną z wizytówek Krasnegostawu.

Kolejnym punktem obrad była ocena realizacji zadań wykonywanych w ramach Budżetu Obywatelskiego Dzieci i Młodzieży. Najwięcej uwagi poświęciliśmy przedstawionej przez Roberta Kościuka - Burmistrza Krasnegostawu informacji o realizacji sztandarowej inicjatywy inwestycyjnej krasnostawskiej młodzieży, a mianowicie utworzeniu miejsca do wypoczynku i integracji przy boiskach na ul. Sikorskiego. Umowa o dofinansowanie tego przedsięwzięcia ze środków UE została podpisana 24 czerwca br. i jeszcze w tym miesiącu powinna rozpocząć się realizacja. Zakres operacji obejmuje budowę ogólnodostępnego terenu rekreacyjnego o pow. 335 mkw., a w tym m.in. ułożenie nawierzchni z kostki brukowej oraz wykonanie elementów małej architektury służących wypoczynkowi, zabawie i integracji (altany z grillem, o pow. ok. 35 mkw, kontenera szatniowego, ławek, miejsca na ognisko / palenisko oraz koszy na śmieci i stojaków na rowery).

Ostatnim punktem wczorajszych obrad była dyskusja nad powołaniem miejskiego rzecznika praw ucznia. Wspólnie z młodzieżowymi radnymi dopracowaliśmy propozycje wymagań i kompetencji określających profil funkcji rzecznika oraz zakres jego obowiązków. Opracowaliśmy także treść pytań do ankiety, którą skierujemy niebawem do krasnostawskiej młodzieży.

 

Tekst: Opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw

Zdjęcie: UM Krasnystaw

 

Content Menager czw., 04/07/2019 - 15:14 Drukuj 212
facebook