Przejdź do treści

Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

Miło nam poinformować, że Miasto Krasnystaw pozyskało grant w wysokości 56.000,00 zł na realizację projektu pn. „Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Miasta Krasnystaw”.

Głównym celem projektu jest wzrost kompetencji cyfrowych 100 mieszkańców Krasnegostawu w wieku od 25 do 74 lat. Założenie to będzie realizowane poprzez organizację cyklu szkoleń o następującej tematyce:

  • „Rodzic w Internecie”,
  • „Mój biznes w sieci”,
  • „Moje finanse i transakcje w sieci”, 
  • „Działam w sieciach społecznościowych”,
  • „Tworzę własną stronę internetową (blog)”,
  • „Rolnik w sieci”,
  • „Kultura w sieci”. 

Szkolenia zostaną przeprowadzone w 10-cio osobowych grupach, każde w wymiarze 16 godzin. Uczestnikom zostaną zapewnione materiały szkoleniowe, poczęstunek oraz dostęp do nowoczesnego sprzętu komputerowego. Zajęcia poprowadzi wykwalifikowana kadra instruktorska, a nauka zostanie dostosowana do poziomu i umiejętności uczestników. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Wkrótce rozpocznie się rekrutacja do projektu. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach zachęcamy do śledzenia strony internetowej Urzędu Miasta Krasnystaw, gdzie na bieżąco będziemy publikować informacje na ten temat.

Projekt „Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Miasta Krasnystaw” realizowany jest w ramach konkursu grantowego FRDL Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Edukacji Pozaformalnej „Meritum” pn. „e- ISJA – Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa lubelskiego i podkarpackiego” współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, Osi priorytetowej nr III: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa” Działanie 3.1: „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

 

Content Menager pt., 06/09/2019 - 12:31 Drukuj 2
facebook